#nocpisanja

Ob letošnjem svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. 4., smo nameravali noč preživeti v šolski telovadnici s knjigo v roki. Ker so nam trenutne razmere to preprečile, smo se odločili, da sodelujemo vsaj v projektu Noč pisanja. Letošnja tema je bila še kako aktualna ─ Ujeti med štirimi zidovi – zgodbe in pesmi iz samoizolacije. Učenci so v svojih literarnih izdelkih opisovali svoje življenje v času samoizolacije, namenili pa so jih stanovalcem doma Ob Savinji Celje, ki so bili njihovih prisrčnih pisem še kako veseli.

Pozdravljeni!

Sem Vid Mogu in obiskujem OŠ LJUBEČNA. Ker je tako rekla šola,vam moram napisati pismo,da skupaj preženemo dolg čas in korona virus.

Jaz imam kar veliko dela z šolo. Učiteljica Tina nam pridno pošilja domače naloge. Tega je kar veliko. Pomaga mi mami….ko končam nalogo,pa grem jaz pomagati atiju. Rad vozim njegov bager. Če mi le dovoli. Velikokrat poprimem tudi za lopato in grable.

Imam stririkolesnika na elektriko. Z njim se rad vozim. Ate mi je vzel ključe in to se bomo mogli še pogovoriti.

Rad sem tudi v peskovniki. Igram se z Bruderji,to so bagri in tovornjaki in traktorji,prikolice in gozdarske prikolice.

Vem kje je vaš dom. Enkrat smo sli na sprehod ob savinji in sem videl da imate vzunaj tudi vi igrala za športno vzgojo. Ali vi tudi kaj telovadite na njih?

Imejte se lepo in pridno si omivajte roke in raskužite si roke.

Vid Mogu 7 let

Septembra imam rojstni dan

Dober dan.

Sem Miha, star 11 let. Obiskujem 5. razred.

Moram vam povedati da se mi malo zdi, da vem, kako se počutite.

Tudi jaz sem samo doma. Pa sem otrok. A veste kako je to hudo?

No, meni verjetno čas hitreje mineva, ker imam reeees veliko dela. Za šolo.

Učitelji se kar trudijo, da nam ni dolgčas.

Vseeno pa pogrešam družbo. Saj lahko grem ven, se igram z bratom.

Ampak prijatelji, družina, predvsem oma, babi in oba dedka.

Že dolgo se nismo videli.

Moj dedi je lovec. Veliko časa preživi pri nas in mi pripoveduje o živalih, drevesih, rastlinah, gozdu.

Imava se res fino, tako da komaj čakam, da vidim vse.

Verjamem, da boste ostali zdravi in boste hitro spet videli svojo družino in ostale prijatelje.

Lepo se imejte

MIHA

Zdravo.

Moje ime je Mark, Star sem 11 let. Obiskujem 5. razred osnovne šole Ljubečna.

V tem času, ki nas je doletel, pandemija Covid 19 najbolj pogrešam šolo, prijatelje in treninge. Zelo dolgo nazaj je, kar sem videl babico in dedka, ter prababico, ki živijo v drugi občini.

Med prijatelji v šoli najbolj pogrešam sošolca Jašo. Veliko časa sva preživela skupaj, tako v šoli kot tudi popoldne. Sedaj se včasih slišiva preko telefona, vendar to še zdaleč ni tako kot bi si želel.

Tudi šola od doma mi ni všeč. Ati in mami morata vseeno vsak dan v službo, zato večinoma opravljam šolske dejavnosti sam. Včasih mi tudi priskočita na pomoč starejši sestri, vendar imata tudi sami veliko obveznosti.

V sosednji občini živita babi in dedi. Vsak dan se slišimo po telefonu, včasih tudi po video klicu, da se vsaj malo vidimo.

V času pred pandemijo sem treniral športno plezanje. Imel sem treninge trikrat na teden. Sedaj s pomočjo računalnika in video klicev s trenerjem dvakrat tedensko treniram od doma in tako ohranjam kondicijo.

Najbolj od vsega si želim, da bi to minilo in da se vrnem v šolske klopi, objamem prijatelje, babico in dedka.

Upam da vam v domu ni preveč dolgčas in da boste tudi vi kmalu lahko videli svoje bližnje.

Lep pozdrav                                                                                                                                              Mark Šalamon