Planinski pohod na Pečovniško kočo

V soboto, 13. 4. 2024, smo se planinci v okviru občinskega praznika podali na tradicionalni planinski pohod na Pečovniško kočo. Naš pohod smo pričeli v Zagradu, nato pa smo se po stopnicah povzpeli do Almine hiše. Pot smo nadaljevali do Trobiševe bukve in nato do Pečovniške koče. Po okusni malici je sledilo sladkanje, igranje, pogovori s prijatelji in na koncu povratek v Zagrad.

Uspeh na fotografskem natečaju

V sredo, 10. aprila, so v okviru Noči geografije razglasili rezultate 5. fotografskega natečaja »Mi v pokrajini«, ki ga organizira Društvo učiteljev geografije Slovenije. Namen natečaja je spodbuditi in udejanjati radovednost ter pokazati, kako si učenci, dijaki in študentje predstavljajo geografski pogled na pokrajino skozi fotografski objektiv, jih povabiti v slikovno analiziranje, predstavljanje ter interpretiranje pokrajine.

Vsaka šola je lahko sodelovala s štirimi fotografijami. V kategoriji osnovnošolcev je med 79 prispelimi fotografijami Žan Černič, učenec 9. a, osvojil tretje mesto. Žirijo je prepričal s fotografijo Dialog med naravo in tehnologijo.

Žan Černič: Dialog med naravo in tehnologijo

Na šolski ravni tekmovanja je sodelovalo sedem učencev iz 7. b, 9. a in 9. b, ki so skupaj prispevali 30 fotografij. V fotogaleriji si lahko ogledate vse prispele fotografije.

Iskrene čestitke dobitniku nagrade in vsem sodelujočim.

Petra Janežič

Maj Lednik: Hitrost reševanja življenj

Nai Vizler: Pričakovanje

Nejc Rečnik: Nasmej se mi

Državno tekmovanje iz znanja angleščine

19. marca je na OŠ Gustava Šiliha v Velenju potekalo državno tekmovanje iz znanja angleščine za učence 6. razreda. Tekmovanja se je pod mentorstvom učiteljice Sabine Cmok udeležil učenec 6. b-razreda Ben Jevšnik, ki je osvojil zlato priznanje, za kar mu iskreno čestitamo.

Državno tekmovanje v znanju francoščine

Šolsko tekmovanje iz francoščine – I. gimnazija v Celju

V soboto, 30. marca 2024, je na OŠ Rodica v Domžalah potekalo tekmovanje iz znanja francoščine. Z naše šole se ga je udeležila devetošolka Noemi Luiza Flis, ki je s svojim znanjem prepričljivo zasedla prvo mesto v državi in s tem osvojila zlato priznanje.

Iskrene čestitke in veliko užitkov ob raziskovanju lepot francoskega jezika še v naprej.