Mrzlica in Šmohor

Sobota, 17. 11. 2018. Vremenska napoved je obetala lep jesenski dan. V hladnem a sončnem sobotnem jutru, se nas je pred šolo zbralo 26 mladih in 4 odraslih planincev. Z avtobusom smo se odpeljali skozi Šempeter in Prebold do Podmeje, prelaz med Marijo Reko in Trbovljami. Pot proti vrhu knapovskega Triglava – Mrzlice, vodi mimo lepih in lepo urejenih vikendov in gorskih kmetij. Po dobri uri hoje smo bili na vrhu nagrajeni z izjemnim razgledom. Dom na Mrzlici je velika in gostoljubna planinska koča pred katero je veliko otroških igral. Strma pot navzdol nas je vodila naprej proti Šmohorju, kamor smo po dobrih dveh urah prispeli ravno v času kosila. Prav dobro so teknili sendviči iz nahrbtnika, čokoladne palačinke s smetano pa so si privoščile sladkosnedna dekleta. Fantje so se namesto sladice raje podili za žogo na velikem nogometnem igrišču. Na poti v dolino ni bilo nikomur potrebno odgovarjati na vprašanje: «Kako dolgo še?« Ves čas hoje smo namreč gledali pod seboj Laško in se mu z vsakim korakom vse bolj bližali. Po dobri uri in pol smo le, že kar malo utrujeni, prispeli na železniško postajo, popadali po klopcah, do konca izpraznili zaloge hrane, pričakali vlak… Kratka, vendar prijetna vožnja do Celja je zaključila lep planinski izlet in tudi dan. Znočilo se je. Staršem, ki so nas pričakali na postaji, nismo mogli skriti veselja in zadovoljstva, da smo se res imeli lepo.

Danica Vergilas, mentorica planinske skupine

(Skupno 61 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...